X
X
USD

WordPress Eklentileri

AnasayfaYazılarWeb HostingWordPress Eklentileri

WordPress Eklentileri

En iyi WordPress eklentileri nedir? sorusu bu hizmetten faydalanan kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilen bir konudur. Son yıllarda kullanıcı kitlesi her geçen gün büyüyen bu hizmet birbirinden farklı özelliklere sahiptir. WordPress etkinliği hem kurumsal hem de kişisel siteler için kullanılmaktadır. Alanında en başarılı web site altyapılarından biri olan bu hizmet, web sitelerinin özelleştirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kod yazmaya gerek duymayan bu hizmet içerisinde birbirinden farklı hazır kod parçaları barındırmaktadır. WordPress içerisinde yer alan eklentiler ücretli ya da ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır. Kullanılması oldukça kolay ve indirilmesi çok hızlıdır. WordPress sayesinde web siteniz oldukça ilgi çekici ve işlevsel bir hale dönüşmektedir.

En Güzel WordPress Eklentileri Hangileridir?

WordPress kullanıcıları en İyi WordPress eklentileri nedir? diye araştırmalar yapmaktadır. İçerisinde birbirinden farklı birçok işleve sahip eklentiler yer alan WordPress her isteğe uygun bir seçeneği içerisinde barındırmaktadır. Bu eklentilerin doğru bir şekilde uygulanması halinde web siteniz daha fazla ve daha uzun süre ziyaretçi barındırmaktır. Ayrıca siteniz içerisinde yaşanabilecek güvenlik ihlallerine karşı da son derece faydalı eklentilere sahiptir. Bu eklentiler ve sahip oldukları özelliklerden bazıları şunlardır;

1-WooCommerce

WooCommerce eklentisi özellikle ticaret siteleri tarafından tercih edilmektedir. Çevrim içi sanal mağaza kurma imkânı verdiğinden dolayı internet üzerinden satış işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Web sitenize entegre edilmesi ve kullanımı oldukça kolaydır. Birbirinden farklı pek çok ödeme yöntemini içerisinde barındırması nedeni ile en İyi WordPress eklentileri nedir? sorusuna verilecek en güzel cevap seçenekleri arasında yer almaktadır.

2-Jetpack

İnternet sitenizin güvenliğini takip etmesinin yanı sıra sitenize yapılan ziyaretlerin akışını da takip etmenize fayda sağlamaktadır. Web siteniz ile ilgili tüm sayısal verileri analiz ederek detaylı bir raporlama yapmaktadır. Ayrıca çevrimiçi trafiğinizi arttırmanız için dilediğiniz gibi düzenleme yapabilme imkânı sunmaktadır. Siteniz ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımları hakkında kolayca bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Böylece sosyal medya uygulamalarında daha etkili olmanız sağlanmaktadır. Kullanımı oldukça kolay bu uygulama her alanda rahatça uygulanabilmektedir.

3- Yoast SEO

Yoast SEO eklentisi en iyi arama motoru optimizasyonları arasında yer almaktadır. En İyi WordPress eklentileri nedir? diye merak edenler içi bu eklenti sunmuş olduğu yüksek kalite ve kolay kullanım sayesinde üst sıralarda yer almaktadır. Arama motorları içinde içerik yayınlama imkânı sunan bu eklenti içerik yazarları tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Düzenleme yapma konusunda site sahiplerine kolaylık sağlamaktadır. Popüler bir web siteye sahip olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

4-Contact Form 7

Bu eklenti iletişim formları konusunda oldukça başarılıdır. Sahip olduğunuz web sitesine form eklemenizi ve bu formun kolayca kullanılmasını sağlamaktadır. Güvenlik konusunda da son derece etkili bir eklentidir. Spam üzerinden gelen mesajları engelleyerek gerçek mesajları alıcıya iletmektedir.  İletişim formlarına önem veren kişiler tarafından bu eklenti kullanılmaktadır.

5-W3 Total Cache

En İyi WordPress eklentileri nedir? başlığı altında yer verilmesi gereken bir diğer eklenti W3 Total Cache'dir. Sahip olduğunuz web sitesini yavaş bir site olmak yerine çok daha hızlı yüklenen bir siteye dönüştürmektedir. Birçok sunucuyu desteklediğinden dolayı oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Yavaş tarama işlemini engelleyerek siteyi profesyonel bir hale dönüştürmektedir.

6-Keyy Two Factor Authentication

Web siteleri içerisinde sürekli olarak hırsızlık olayı yaşandığından dolayı sağlam güvenlik önlemleri almak son derece önemlidir. Ayrıca şifre girme mecburiyetini de ortadan kaldırmaktadır. Özellikle e-ticaret konusunda faaliyet gösteren web siteleri açısından güvenlik durumu çok daha önemlidir. Bu eklenti sayesinde güvenliğiniz artarak daha fazla müşteri elde edilmektedir. 


Top