X
X
USD

Tokder Kuruluşu ve Oto Kiralama sektör Önemi

AnasayfaYazılarProjelerimizTokder Kuruluşu ve Oto Kiralama sek...

Tokder Kuruluşu ve Oto Kiralama sektör Önemi 

Kiralama sektör Önemi konusunda hassaslaşmak gerekir, otomotiv sektörü dünyada olduğu kadar ülkemizde de geliştirilen, ilerleyen sektörler arasında yer alır. Otomotiv teknolojisi, hizmeti üretiminden kullanımına kadar oldukça kapsamlı bir sektördür. Otomotiv sektöründe kiralama konusunda da hizmet olarak adlandırılabilir, Tokder ise bu hizmetin yüksek kaliteli, sürdürülebilir, ortaklar ve kullanıcılarca güvenilir olmasını sağlayan bir platform halinde karşımıza çıkmaktadır. 

TOKKDER Kuruluşu Nedir?

 Gönüllülüğü esas alan 1996 yılında kurulmuş oto kiralama konusunda ister kısa dönemli kiralama şirketlerini olsun ister operasyonel  araç kiralama şirketlerini bir araya getirerek yüksek kalite hizmeti, yasalara uygunluk sağlayan bir platformdur. Tüm yasa ve kamu düzenlemelerine uygun olması paydaşlarla adil ve sürdürülebilir bir iletişim için olmazsa olmaz olmuştur. Sadece paydaşların değil kurumsal ve bireysel oto kiralama kullanıcılarının da haklarını gözetir, dernek yönetmeliğinde bulunan 'etik kurallar' içeriği de bunu kanıtlamaktadır. TOKKDER üyeleri yönetmelikte olan 'etik kurallar' çerçevesinde yasal konuları denetleyebilir oluyor. 31.Tokder Kuruluşu ve Oto Kiralama sektör Önemi dernek yönetmeliğinde esas alınan başlıktır diyebiliriz. TOKKDER kuruluşundan bahsederken 2008 yılından beri aylık dergi yayınından bahsetmemek olmaz, dernek araçların özellikleri, bakım onarım konusundaki her şey, otomotiv kiralama konusundaki güncel ya da gerekli olan konuları, hayata dair güncel olayları yorumlarıyla olsun objektifliğiyle olsun meraklılarına sunuyor. 

Oto Kiralama Sektörünün Önemi 

 Otomotiv sahibi olma seçeneği günümüz şartlarında gittikçe daralıyor, ekonomik düzen bunun en büyük nedeni bu nedenle de otomotiv piyasasında arz talep dengesi sağlanamıyor. Bu da kullanıcıları ihtiyaçları doğrultusunda otomotiv sahibi olmaktan çok dönemsel otomotiv kiralama sektörüne yönlenmesini sağlıyor. Araç kiralama bireysel olarak ya da kurumsal olarak da tercih edilen bir uygulamadır, avantajları oldukça fazla olan bu uygulamada kullanıcı güvenilir, kolaylık, sürdürebilirlik, bakım onarımlarının kolaylığı, maliyet açısından uygunluk gibi kavramlara dikkat ederek otomotiv kiralama sektöründen beklentiye giriyor. Kurumsal firmaların tercih etmesi genellikle satış, pazarlama ve lojistik departmanları için oluyor, araçları satın almak masraflarıyla, onarım ve giderleriyle bizzat ilgilenmek, vergilerini ödemek, sigorta ve kaskolarının ödenmesi firmalarca külfet haline geliyor. Ayrıca kiraladıkları araçları gider olarak gösterebilmeleri de firmalar için bir avantaj sağlamış oluyor. Bireysel olarak bakıldığında da vergiler, sigorta ve kasko masrafları, bakım onarım gibi ödemeler dışında sahip olunan aracın yetersiz kaldığı durumlarda başka bir araç seçeneği olması, farklı araç ve modellere erişim kolaylığı kullanıcıların oto kiralama sektöründe faydalanacağı konulardır. 31.Tokder Kuruluşu ve Oto Kiralama sektör Önemi kurumsal ya da bireysel fark etmeksizin otomotiv kiralama sektöründe kullanıcı olarak adım atacak her kişi ve kuruluşun uğrak noktası olması gereken bir başlıktır. 

Neden TOKKDER Kuruluşuyla Otomotiv Kiralama Sektöründe Olmalıyım?

 Aslında bu konu başlığı TOKKDER kuruluşunda üye olmak isteyen veya üye olmuş kişi ve kuruluşlardan otomotiv kiralamak isteyen kullanıcıların neden TOKKDER kuruluşunu seçtiğini ya da seçmesi gerektiğini yansıtıyor. Her iki taraf olarak bakıldığında TOKKDER kuruluşu geçmişe dayanan köklü ve güvenilir bir kuruluş olmuştur. Üyelerinin ve üyelerinden otomotiv kiralayan kullanıcıların etik, yasalara uygun ve denetimli bir işbirliğinde olmasını sağlar, yüksek hizmet kalite standartlarına sahip olmak önemli vizyonlarıdır. TOKKDER kuruluşunda araç bakımları üyelerin istediği şekilde, titizlikle yapılır. Kullanıcıların ve üyelerin güvenlik konusunda, etiklik çerçevesinde ulaşmak isteyecekleri her bilgiye erişimleri kuruluşça dikkatle sağlanır, 


Top