X
X
USD

Kapsamlı Site Dışı SEO Rehberi, Dış SEO Nedir?

AnasayfaYazılarGoogle SeoKapsamlı Site Dışı SEO Rehberi, Dış...

Kapsamlı Site Dışı SEO Rehberi, Dış SEO Nedir?

Kapsamlı site dışı seo rehberi, dış seo nedir? Soruları web sitesi açma niyeti olan ya da web sitesi bulunan kişilerin web sitelerini iyileştirmek adına araştırdıkları ve öğrenmek istedikleri konular arasında yer almaktadır. Bu iki kavramı ayrı ayrı ele alarak incelemekte fayda olacaktır. Kapsamlı site dışı seo rehberi, web sitesi dışında yapılan ve google aramalarında yükselmek için gerekli bütün taktikleri kapsamaktadır. Genellikle link verme ve bağlantı kurma görevleri kapsamlı site dışı seo rehberi tarafından yapılmaktadır. Ancak web sitesinin yükselişi sadece site dışı seo faaliyetiyle gerçekleşmemektedir. Dış seo nedir? Sorusunu ayrı olarak ele alırsak; iç seo çalışması bitmiş olan bir internet sitesinin link alma çalışmaları ve diğer sosyal medya platformlarında görünürlüğünün artması için yapılan iyileştirme çalışması olarak tanımlamak mümkündür. 

Site Dışı SEO Neden Önemlidir?

Kapsamlı site dışı sea rehberi, dış seo nedir? Sorularının yanıtı aranırken bu sorularının neden önemli olduğunun bilinmesinde fayda olacaktır. Site dışı seo kullanılırsa google algoritmasını ne kadar değiştirirse değiştirsin web sitesinin aramalarda üst sıraya çıkma şansı bulunmaktadır. Google'un web sitelerini sıralarken hangi algoritmayı kullandığı net olarak bilinmemektedir. Buna rağmen dış seo çalışması sıralama çalışması ağırlığının yaklaşık olarak 0,50'sini gerçekleştirmektedir. Bu da sıralama yapılırken site dışı faaliyetlerin göz önüne alındığını göstermektedir. Kısacası site dışı seo çalışması sıralamayı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. 

Dış SEO Nasıl Yapılır?

Kapsamlı site dışı seo rehberi, dış seo nedir? Ve nasıl yapılır sorusu web sitesi sahipleri tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dış seo yapabilmek için öncelikli olarak site dışarısından backlinkler alınmalıdır. Bu backlinkler sayesinde marka değeri ve ulaşılan kişi sayısı artmış olacaktır. Arama motorları alınan backlinklere göre arama sonuçlarında yükselmenize katkıda bulunmaktadır. Backlinklerin çeşidi, sayısı ve doğruluğu oldukça önemlidir. 

Site dışından backlink alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar mevcuttur. Bunlar; backlink alırken web sitesinin değeri, daha önce hangi sitelere link verdiği, site içeriği ve sitenin almış olduğu backlinklerdir. Bunlara ek olarak sitenin daha önce ceza almamış olması ve kullanıcılarına sunduğu kolaylıklarda söylenebilir. 

Etkili Bir Dış SEO Çalışması İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Kapsamlı site dışı seo rehberi, dış seo nedir? Etkili dış seo çalışması için bilinmesi gereken sorulardır. Dış seo çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur spam yapılmamasıdır. Bir web sitesi için oldukça fazla yapılan backlinkler siteyi olumlu olarak etkilemeyecektir. Çünkü Google algoritması son derece düzenli bir şekilde çalışmakta ve spam hareketlerini hemen ayırt edebilmektedir. Bundan dolayı spam almadan diğer web sitelerinden dönüş almak önemlidir. Bir diğer unsur ise, çok popüler olan bir web sitesinden alınan geri dönüş kendi siteniz için o kadarda önemli olmayacaktır. Bunun ana sebebi ise popüler web sitelerinde dönen link sayısının fazlalığıdır. Bu linkler içerisinde sizin web site linkiniz Google için peki bir şey anlam ifade etmeyebilir. Bunu baz alarak daha etkili yollar izlenmelidir. Unutulmamalıdır ki link sayısının fazla olduğu yerlerde rakipte fazla olacaktır. Seo çalışması yapan bir uzamandan yardım alarak bu adımları kolay bir şekilde tamamlamakta mümkün olacaktır. 

Kapsamlı site dışım seo rehberi, dış seo nedir? Sorularına yanıt bulmak için detaylı araştırma yapmak gerekmektedir. Ancak bunlarla uğraşmak istemeyen kişiler için bu işi yapan uzmanların olduğu da bilinmelidir. Alınacak bir danışmanlık hizmeti ile tüm seo çalışmaları yapılabilmektedir. 


Top